У Херсоні громадську організацію підозрюють у привласненні благодійних коштів

Правоохоронці проводять перевірку діяльності херсонської громадської організації “Місто сили”. Керівництво та окремих членів об’єднання підозрюють у можливому використанні гуманітарної допомоги та благодійних фондів з метою особистого збагачення.
Про це стало відомо з вироку Центрального районного суду Миколаєва.
За версією слідства, ще з 2022 року фігуранти справи могли організувати незаконну схему отримання прибутку з гуманітарних ресурсів. У рамках кримінального провадження було проаналізовано звітність організації за період з 2022 по 2025 рік.
Слідчі звернули увагу на виплати, які в першому кварталі 2024 року надсилалися як допомога мешканцям Нововоронцовської громади Беріславського району. Слідство перевіряє, яка частина цих коштів могла бути виведена в тінь.
На думку прокуратури, до схеми можуть бути причетні представники громадської організації, бізнесу, а також посадові особи.
У квітні 2026 року правоохоронці провели обшук у одного з водіїв організації, який міг перевозити тіньову звітність. У нього вилучили мобільний телефон і пакет документів, зокрема договори, довіреності та розписки.
Суд задовольнив клопотання прокуратури про арешт телефону та документів як доказів, але відмовив у арешті знайдених 91 тис грн, оскільки зв’язок цієї суми зі злочином поки що не доведено.