Розвиток екосистеми на дні Каховського водосховища: вчені провели дев’яту експедицію

21 Травня 2026, 10:35

Українські біологи провели дев’яту експедицію на дні колишнього Каховського водосховища, вивчивши стан рослинності та тваринного світу.

Про це повідомив доктор біологічних наук, професор Херсонського державного університету Іван Мойсієнко.

За його словами, деякі дослідники зосередили увагу на рослинному покриві дна колишнього водосховища та займалися вивченням зоологічних об’єктів, а інші аналізували процеси, що відбуваються в лісових екосистемах.

Окрема група дослідників працювала на Інгульці, де вивчала, як розмінування та будівництво фортифікацій впливають на степову рослинність.

Мойсієнко зазначив, що лісові масиви, які з’явилися лише три роки тому, вже сформували деревний, чагарниковий, трав’яний та моховий яруси, що зазвичай властиві зрілим екосистемам.

Він також уточнив, що середня висота дерев уже перевищує 5 метрів, тому їх можна віднести до повноцінного деревного ярусу.

Вперше на дні колишнього водосховища вчені виконали 47 геоботанічних описів у вербово-тополевих лісах, заростях тамариксу, очерету та інших природних угрупованнях.

За оцінкою Мойсієнка, на цій території дуже швидко формуються різноманітні біотопи, які продовжують ускладнюватися і вже через три роки підходять для повноцінного вивчення геоботанічними методами.