НБУ випустив пам’ятні монети 10 грн із присвятою Миколаївській та Одеській областям

12 Червня 2026, 17:34

Національний банк України 12 червня 2026 року ввів в обіг дві нові обігові пам’ятні монети номіналом 10 гривень із серії “Ми сильні. Ми разом”, присвячені Миколаївській та Одеській областям.

Як повідомили в НБУ, нові монети отримали назви “Ми сильні. Ми разом. Миколаївська область” та “Ми сильні. Ми разом. Одеська область”.

Серія покликана розповісти історію України через її регіони та людей.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, Миколаївщина та Одещина є важливими південними регіонами, які відіграють ключову роль у стійкості країни, її економічній життєздатності та міжнародних зв’язках.

Монети виготовлені зі сплаву на основі цинку з нікелевим покриттям. Аверс повторює дизайн обігової монети 10 грн зразка 2018 року, тоді як на реверсі зображено стилізовану карту України з виділеною відповідною областю.

Дизайн монет створила художниця Олександра Кучинська, а скульптором виступив Володимир Дем’яненко.

НБУ планує поступово вводити в обіг по 2 млн штук кожної монети через банки та інкасаторські компанії. Частину тиражу також випустять у спеціальних роликах по 25 монет, які можна буде придбати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ та у банках-дистриб’юторах.