МАГАТЕ зафіксувало на Запорізькій АЕС найтриваліший збій зв’язку з початку 2022 року

29 Травня 2026, 09:48

На Запорізькій атомній електростанції стався найтриваліший збій у роботі систем зв’язку за весь час війни між РФ та Україною.

Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

За його словами, у середу, 27 травня, на ЗАЕС протягом приблизно 12 годин повністю відсутні як стаціонарний телефонний зв’язок, так і інтернет-з’єднання.

Експерти агентства підкреслюють, що інцидент збігся за часом із масованими обстрілами міста Енергодар, у якому проживає більша частина персоналу станції.

Гроссі зазначив, що це відключення стало черговим свідченням критичних викликів у сфері гарантування ядерної безпеки, фізичної охорони та запобігання техногенним аваріям у зоні бойових дій.

У МАГАТЕ також додали, що крім повної втрати зв’язку, через бої в районі розташування атомної станції в останні дні неодноразово фіксувалися перебої з подачею електроенергії.