В Одесі вперше немовляті встановили двокамерний кардіостимулятор

27 Травня 2026, 12:29

В Одеська обласна клінічна лікарня вперше в Україні виконали двокамерну фізіологічну стимуляцію провідної системи серця немовляті віком 6 місяців та вагою лише 7 кг.

Про це повідомили у медзакладі.

Маленький пацієнт 2025 року народження мав вроджену ваду серця, яку лікарі діагностували одразу після народження. Після проведення відкритої операції з корекції вади у дитини виникла AV-блокада – порушення роботи провідної системи серця, яке потребувало термінового втручання.

Після консультації з професором Юрій Карпенко дитину спеціалізованою бригадою анестезіологів та хірургів оперативно доправили до Регіонального центру кардіохірургії для проведення ургентного хірургічного лікування.

Лікарі виконали імплантацію електрокардіостимулятора за абсолютними показаннями у зв’язку з неефективністю медикаментозної терапії, – зазначили в лікарні.

У медзакладі підкреслили, що це втручання стало унікальним для України через надзвичайно малий вік і вагу пацієнта. На момент операції зріст дитини становив 80 см, а вага – лише 7 кг.

Операцію провела команда спеціалістів Регіонального центру кардіохірургії під керівництвом професора Юрія Карпенка. У лікарні назвали виконану роботу «ювелірною» через складність і високий рівень точності втручання.