Запорізький перинатальний центр перевели на сонячну енергію для захисту від відключень світла

Два корпуси Запорізького обласного перинатального центру обладнали сонячними електростанціями (СЕС) та потужними акумуляторами.
Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
За його даними, проєкт реалізовано для забезпечення безперервної медичної допомоги породіллям та новонародженим в умовах прифронтового регіону.
У гінекологічному корпусі медичного закладу альтернативна енергосистема вже введена в експлуатацію, а в акушерському корпусі зараз завершуються пуско-налагоджувальні роботи.
Зазначається, що міжнародну технічну допомогу надала Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Норвегії.
Голова ЗОВА каже, що встановлене обладнання з вбудованими системами накопичення енергії гарантує безперебійну роботу критично важливих відділень у разі аварійних відключень світла. Енергією будуть забезпечені операційні блоки, реанімаційні зали, медичні лабораторії та системи подачі кисню.
Федоров запевнив, що перехід на альтернативні джерела дозволить перинатальному центру значно знизити витрати на оплату комунальних послуг.