У Запоріжжі за тиждень у дитини та дорослого виявили сальмонельоз

17 Травня 2026, 11:10

У Запоріжжі з 8 по 15 травня зареєстрували 40 випадків гострих кишкових інфекцій, що на 29% більше, ніж тижнем раніше.

Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).

За даними фахівців, сальмонельоз підтвердили у двох пацієнтів, серед них один дорослий і одна дитина.

Також у відомстві зазначають, що за той самий період 49 мешканців звернулися по медичну допомогу після укусів і подряпин тварин, і в 10 випадках постраждали діти.

Зазначається, що ще 62 пацієнти звернулися до медиків через укуси кліщів. Випадків хвороби Лайма за цей тиждень не зафіксували.

Відомо, що з початку 2026 року в Запоріжжі зареєстрували загалом 162 звернення після укусів кліщів, але хворобу Лайма за цей період виявили у двох випадках.