Звертаються до українських волонтерів: люди повертаються на окуповані території

До волонтерів час від часу надходять запити від людей, бажаючих повернутися додому на окуповані Росією території України.
Про це повідомляє видання Вгору, посилаючись на волонтерську організацію Humanity.
Дана організація не допомагає з виїздами на ТОТ. Проте за словами її співзасновника Стефана Воронцова, волонтери консультуються з психологом з цього приводу, оскільки ситуації бувають різні.
“Люди писали нам з проханням допомогти повернутися на окуповані території. У нас є психолог, з яким ми консультуємося з приводу цього. Бо теж різні ситуації бувають. Ми взагалі не допомагаємо повернутися, але, наприклад, якщо жінка повертається по дитину, в такому випадку можемо допомогти хоча б інформаційно”, – зазначає Воронцов.
Тема викликала гостру дискусію серед користувачів Facebook. Хтось відверто називає бажаючих повернутися в окупацію зрадниками, проте переважна більшість користувачів співчуває таким людям, та, навіть, ділиться порадами, як краще дістатися до окупованих територій.
“Кожна історія – індивідуальна, не всі вони – зрадники; можливо, багато людей старшого віку розуміють, що вже ніколи не зможуть придбати власне житло, а там воно є… А це дуже важливо… Можливо, ще якісь причини… У кого є гроші, сили, молодість, можуть розпочати все від нуля, але не всі ж…”, – пише Єва Шульганова.
“Не дивно, бо ми нікому не потрібні ВПО. Особливо пенсіонерам тяжко, з чого платить за оренду квартири та за ліки”, – зазначає Наталія Милюєва.
“Багато людей їдуть через Білорусь в Маріуполь. З України є організовані рейси з пересадками в Польщі, Білорусі, Росії. Люди повертають, тому що влада в Україні не надала жодної допомоги людям. Люди не можуть вічно скитатися як бомжі. Хто мав гроші, той щось собі купив. Але не всі жили кучеряво”, – ділиться ще одна користувачка.
Є й ті, хто відверто заздрить жителям окупованих територій:
“Не прибідняйтесь, паспорти побрали, гуманітарку берете, сертифікати і грошові виплати теж, а у пенсіонерів пенсія значно більша, ніж на підконтрольній території, то причина не мрія про те, щоб жити в своєму домі, а подачки….”, – обурюється Iryna Mykhailevska.