Європарламент прийняв резолюцію щодо викрадених українських дітей: основні положення документа

8 Травня 2025, 15:11

Важливу резолюцію, присвячену питанню повернення українських дітей, незаконно вивезених Російською Федерацією, було ухвалено Європейським парламентом 8 травня. Документ містить низку ключових пунктів.

Про це повідомив інформаційний ресурс РБК-Україна

Щодо ситуації з викрадення українських дітей керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив:

“Європейський парламент щойно схвалив резолюцію, яка стосується повернення українських дітей, котрі були депортовані або примусово переміщені Росією”, – сказав він.

За словами Єрмака, резолюція, підтримана п’ятьма провідними політичними групами Європарламенту, включає наступні ключові моменти:

  • рішуче засуджує насильницькі дії Росії та причетність Білорусі до злочинів, скоєних проти українських дітей, зокрема, вбивства, примусові переміщення, депортації, незаконні усиновлення, сексуальне насильство, насильницьку русифікацію та мілітаризацію.
  • закликає Європейський Союз притягнути винних до відповідальності та накласти санкції на осіб і організації, причетні до цих злочинів.
  • вимагає негайного припинення злочинів, надання інформації про всіх депортованих дітей та гарантування їх безпечного й безумовного повернення.
  • закликає забезпечити доступ міжнародних організацій до всіх дітей, вивезених до Росії.
  • засуджує насильницьке нав’язування російського громадянства та державні програми усиновлення, що використовуються як інструменти примусової асиміляції.
  • наголошує на необхідності посилення співпраці між ЄС, Україною та міжнародними організаціями для документування всіх зниклих і депортованих дітей.
  • звертається до світової спільноти з закликом посилити координацію, зокрема, шляхом створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Керівник Офісу президента України підкреслив, що цією резолюцією Європарламент чітко зазначає, що без повернення викрадених дітей не може бути й мови про справжню мирну угоду.

“Щиро вдячний Європейському парламенту за чітку позицію, солідарність і підтримку ініціативи президента України Bring Kids Back UA”, – підсумував глава ОП.

З початку повномасштабного вторгнення Росія продовжує незаконно депортувати українських дітей. Зокрема, нещодавно повідомлялося про вивезення українських дітей з окупованих територій під приводом “культурних подорожей”.