Вже 18-й блекаут: на ЗАЕС понад 15 годин не було зовнішнього живлення – МАГАТЕ

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) було відновлено зовнішнє електропостачання після відключення, яке тривало понад 15 годин. Весь цей час об’єкт підтримував охолодження реакторних зон за рахунок резервних джерел живлення.
Про це написали представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у мережі X.
Згідно з інформацією організації, подача електроенергії на ЗАЕС відновилася вранці 6 червня. Під час відключення електроенергії станція задіяла аварійні дизель-генератори, які дозволили забезпечити температурний контроль та охолодження всіх зупинених реакторів.
Генеральний директор агентства Рафаель Гроссі зазначив, що це була 18-та втрата зовнішнього електропостачання ЗАЕС з моменту початку повномасштабних бойових дій. Цей збій виявився одним із найтриваліших за цей час.
Він вкотре заявив, що така ситуація свідчить про високу вразливість енергетичної інфраструктури навколо станції, тому вважає за необхідне проводити ремонт ліній електропередачі в безпечних умовах.