В Одеському СІЗО розслідують знущання над ув’язненим: постраждалий колишній співробітник ТЦК

8 Червня 2026, 15:47

В Одеському слідчому ізоляторі триває службова перевірка після появи у мережі відео, на якому зафіксовано ймовірне знущання над ув’язненим.

За інформацією громадської організації Нон-Стоп Україна, постраждалий може бути колишнім працівником ТЦК.

Повідомляється, що керівництво СІЗО могло бути причетним до систематичних зловживань.

Зокрема, начальник установи та його підлеглі нібито вимагали від ув’язнених гроші у розмірі від $2 до $15 тис. У разі відмови платити, ув’язнених піддавали фізичному та моральному знущанню.

Зазначається, що такі схеми могли приносити керівнику СІЗО до $35 тисяч щомісяця.

У зв’язку із ситуацією керівництво Одеського СІЗО тимчасово відсторонено від виконання службових обов’язків. До установи направлено спеціальну групу з числа керівного складу Департаменту з питань виконання кримінальних покарань для проведення перевірки.

У Державній кримінально-виконавчій службі України підтвердили початок розслідування і наголосили, що експертний висновок щодо достовірності відеоматеріалу наразі відсутній. Однак у міністерстві запевнили, що всі обставини інциденту будуть ретельно вивчені, а результати перевірки оприлюднені після завершення розслідування.