В Одесі за тиждень на кишкові інфекції захворіли 88 людей

24 Червня 2026, 17:06

В Одесі протягом минулого тижня зареєстрували 88 випадків гострих кишкових інфекцій. Понад половину серед хворих становлять діти.

Про це повідомляє Контекст.

За даними фахівців, 56,8% усіх захворілих – діти. Серед основних причин інфікування медики називають вживання немитих овочів і фруктів, готових домашніх страв із порушенням умов приготування та зберігання, а також молочних і м’ясних продуктів, придбаних у місцях стихійної торгівлі.

Крім того, на звітному тижні проводився моніторинг на наявність холерного вібріона в морській, прісній та стічній воді. Також на холеру обстежили 88 пацієнтів із симптомами гострих кишкових інфекцій. Усі результати виявилися негативними.

У мерії зазначили, що захворюваність на грип та ГРВІ перебуває на сезонному рівні, а епідеміологічна ситуація в Одесі залишається стабільною та контрольованою.