В Одесі викрили схему ошуканства іноземців: жертвами стали громадяни Казахстану

28 Травня 2026, 12:24

 В Одесі правоохоронці викрили шахрайську схему, учасники якої за допомогою технологій штучного інтелекту та фейкових call-центрів виманювали гроші в іноземців. Потерпілими у справі, за даними слідства, стали громадяни Казахстану.

Про це повідомила Одеська обласна прокуратура.

За версією слідства, організаторами схеми були двоє чоловіків, які залучили до роботи ще кількох учасників. Через call-центри вони телефонували людям і переконували їх, що їхні банківські рахунки нібито перебувають під загрозою.

Зловмисники представлялися працівниками поліції або Національного банку Казахстану. Для переконливості, як зазначають правоохоронці, використовували технології Deepfake, спеціальне програмне забезпечення, CRM-системи та закриті Telegram-канали для координації дій.

Під приводом “захисту коштів” або “запобігання фінансуванню СВО” потерпілих переконували встановити шкідливі програми. Після цього учасники схеми отримували віддалений доступ до смартфонів і банківських застосунків жертв.

Надалі гроші, за даними прокуратури, переказували на підконтрольні рахунки та криптогаманці. Слідство задокументувало щонайменше шість епізодів, які, за попередніми даними, відбувалися з грудня 2025 року по лютий 2026 року.

Дев’ятьом фігурантам уже повідомили про підозру. Загальну суму збитків правоохоронці ще встановлюють.