В Одесі правоохоронці ліквідували чергову схему незаконної втечі за кордон

10 Червня 2026, 11:50

Співробітники поліції спільно з представниками Служби безпеки України та Держприкордонслужби припинили чергову нелегальну схему з переправлення чоловіків призовного віку через кордон. Слідчі оголосили про підозру організатору та двом водіям.

Про це повідомила пресслужба місцевої Нацполіції.

За її даними, злочинна група складалася з 58-річного місцевого організатора та водіїв віком 44 і 29 років, які проживають у Київській та Одеській областях. Роботу групи контролював співучасник, дані про якого зараз з’ясовують правоохоронні органи.

Зазначається, що фігуранти брали по 13 тис дол за допомогу в транспортуванні військовозобов’язаних на територію невизнаного Придністров’я. Правоохоронці задокументували всі етапи реалізації злочинного наміру.

Відомо, що на першому етапі замовник передавав організатору в Одесі передоплату в розмірі тисячі доларів. Через кілька днів водії везли ухильника в бік прикордонного селища. У кінцевій точці маршруту організатор забирав решту 12 тис дол.

Під час однієї з таких “подорожей” оперативники затримали учасників схеми. Під час обшуків у них вилучили телефони, готівку та транспортний засіб, на якому везли пасажирів.

Фігурантам інкримінували підозри в організації та сприянні злочину. Суд уже визначив запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю звільнення під заставу.