У Запоріжжі вперше за десятиліття знову помітили осетрових у Дніпрі

Після руйнування Каховської ГЕС осетрові риби, які зникли з Дніпра на території Запорізької області понад пів століття тому, почали повертатися до своїх історичних місць нересту.
Як повідомляє Суспільне, науковці пояснюють це природним процесом міграції.
Після зникнення дамби риба знову отримала можливість вільно підніматися течією Дніпра з боку Чорного моря.
За інформацією, до будівництва гідроелектростанцій осетри нерестилися нижче Запоріжжя – поблизу сучасної Розумівки. Цей вид був важливою частиною місцевого рибного промислу.
Після спорудження Каховської ГЕС міграційний шлях осетрових фактично перекрили, адже на дамбі не передбачили рибоходів. Через це нерест риби перемістився ближче до Херсона.
Після руйнування станції у 2023 році осетрів почали дедалі частіше фіксувати в різних районах Дніпра, зокрема біля Запоріжжя. За словами науковців, риба “пам’ятає” свої природні маршрути та повертається до місць історичного нересту.