У Запоріжжі відкрили меморіальну дошку бійцю “Азову” Олександру Дергачу

У Запоріжжі відкрили меморіальну дошку українському військовому Олександру Дергачу з позивним “Шорох”, який загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині.
Про відкриття меморіальної дошки повідомили у ветеранській громадській організації РАЗОМ.ЮА.
Пам’ятний знак встановили на фасаді будинку, де мешкав Захисник. Вшанувати пам’ять полеглого воїна прийшли його рідні, друзі, ветерани та побратими.
Олександр Дергач народився 25 березня 1994 року у Куйбишевому Запорізької області. Згодом його родина переїхала до Запоріжжя, де він навчався у школі №91 та Запорізькому професійному ліцеї автотранспорту.
У 2015–2018 роках “Шорох” служив у полку “Азов” та брав участь у бойових діях поблизу Лебединського, Гнутового та Чермалика. Після завершення служби працював у спецпідрозділі поліції, займався спортом і тренував молодь у Запоріжжі.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії військовий знову став на захист України. Він воював на Запорізькому напрямку, а згодом повернувся до лав “Азову” у складі 12-ї бригади.
Боєць загинув 4 березня 2024 року поблизу Краматорська під час виконання бойового завдання. Поховали Захисника на кладовищі Святого Миколая у Запоріжжі. Посмертно його нагородили орденом “За мужність” III ступеня.