У Запоріжжі стартувала основна сесія НМТ: тестування проходить в укриттях

1 Червня 2026, 21:19

У Запорізькій області стартувала основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ), який є обов’язковим для вступу до закладів вищої освіти. Цього року на тестування зареєструвалися 6600 учасників – це найбільший показник у регіоні за останні чотири роки.

Про це інформує Запорізька обласна державна адміністрація.

З міркувань безпеки усі іспити проводяться виключно у підземних захисних спорудах. Такий формат дозволяє не переривати тестування навіть під час оголошення повітряної тривоги.

Серед учасників НМТ – випускниця Запорізької спеціалізованої школи фізичної культури №18 Софія. Дівчина розповіла, що готувалася до тестування переважно самостійно, а додатковим предметом обрала біологію.

“Я хвилююся, але сподіваюся на хороший результат. Біологію обрала тому, що завжди добре знала цей предмет і навіть брала участь в олімпіадах. Ще не визначилася остаточно з майбутньою професією, але розглядаю можливість вступу до медичного університету”, – поділилася випускниця.

Ще одна абітурієнтка, Ксенія, також мріє пов’язати своє життя з медициною. За її словами, до НМТ вона почала готуватися заздалегідь, особливу увагу приділяючи біології.

“Я давно вирішила, що хочу стати лікарем. Найбільше мене цікавить анатомія, а в майбутньому хотіла б працювати хірургом. Дуже хвилююся перед тестуванням, але сподіваюся, що всі зусилля та підготовка принесуть результат”, – розповіла дівчина.

На вході до пункту тестування учасники проходять перевірку документів. Відповідальний за проведення НМТ Владислав Харченко зазначив, що пункт розрахований на 30 осіб та має дві аудиторії.

“Тестування триває чотири години, передбачена 20-хвилинна перерва. Усі учасники складають НМТ в укритті, що дозволяє забезпечити безпечні умови та не зупиняти процес під час повітряних тривог. У кожній аудиторії працюють інструктори, також на місці чергують медичний працівник і поліцейський”, – повідомив Владислав Харченко.

Для проведення НМТ у Запоріжжі облаштували 16 тимчасових екзаменаційних центрів на базі укриттів шкіл та університетів. Усі приміщення обладнані комп’ютерами, стабільним інтернетом і відповідають вимогам безбар’єрності.

Основна сесія НМТ триватиме до 18 червня. Учасники складають чотири предмети: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Для вступу до закладів вищої освіти також можна використовувати результати тестування попередніх років відповідно до правил вступної кампанії.

За словами організаторів, система перерахунку балів з урахуванням вагових коефіцієнтів для різних спеціальностей має допомогти абітурієнтам підвищити свої шанси на вступ до обраних закладів вищої освіти.