У Запоріжжі почали будувати перші підземні укриття

8 Червня 2026, 13:05

У Запоріжжі стартувало будівництво нових підземних укриттів. Перший такий об’єкт планують облаштувати у парку Трудової Слави – одну з ключових рекреаційних зон міста.

У міській раді зазначають, що для обласного центру це буде новий формат захисних споруд, який спочатку протестують у реальних умовах, а згодом можуть масштабувати в інших районах.

За попередніми планами, у Запоріжжі можуть звести до десяти таких укриттів. Перші об’єкти мають запрацювати вже найближчими місяцями.

Йдеться про підземні споруди, розраховані на перебування людей у публічних просторах – парках, центральних вулицях і районах із високою пішохідною активністю.

У мерії пояснюють, що перші укриття будуть пілотними: після запуску фахівці оцінять їхню ефективність, зручність доступу та організацію внутрішнього простору.

“Для Запоріжжя це новий формат захисних споруд. Після запуску аналізуватимемо роботу об’єктів і поступово розширюватимемо мережу”, – зазначили у міській раді.