У Запоріжжі 16 лікарів підозрюють у розкраданні 2,3 млн грн за фіктивні послуги

23 Червня 2026, 16:55

У Запоріжжі правоохоронці викрили розкрадання бюджетних коштів Національної служби здоров’я України (НСЗУ), до якого причетні 16 медичних працівників одного з лікувальних закладів. Сума збитків державі перевищує 2,3 млн грн.

Про це заявили в Нацполіції області.

Слідство встановило, що протягом 2024 року колишній керівник лікарні, його заступник, двоє завідувачів відділень та 12 лікарів вносили недостовірні дані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Вони оформлювали фіктивні медичні записи про процедури та послуги, які пацієнтам насправді не надавалися.

У Нацполіції розповіли, що екс-голова, його заступник, завідувач відділенням та 9 лікарів сфальсифікували 909 електронних записів, що дозволило незаконно отримати від НСЗУ понад 1,4 млн грн. За аналогічною схемою екс-директор, керівник іншого відділення та ще троє лікарів внесли 448 фальшивих звітів, привласнивши 824 тис грн.

Усім фігурантам справи було повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, а також у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах.