У Польщі масово анульовують ліцензії українським лікарям: названо причину

У Польщі з 1 травня анулювали ліцензії для 146 лікарів із країн поза ЄС, більшість із яких – українці. Причиною стало те, що медики не підтвердили знання польської мови на рівні B1.
Про це повідомляє Interia.
Як зазначається, рішення ухвалила Вища медична рада Польщі. Лікарі, чиї ліцензії були скасовані, більше не можуть повторно отримати дозвіл за спрощеною процедурою.
Тепер для роботи у Польщі їм доведеться проходити повну процедуру підтвердження кваліфікації – нострифікацію диплома та складання державного іспиту.
Президент Вищої медичної ради Лукаш Янковський заявив, що у польській медицині зараз працюють близько 3000 українських лікарів, однак частина з них досі не надала мовний сертифікат.
«Якщо хтось не розмовляє польською, він не повинен працювати лікарем у Польщі», – заявив він.
Водночас Міністерство охорони здоров’я Польщі планує ще на рік продовжити дозвіл на роботу медикам без підтвердження знання мови. У Вищій медичній раді виступили проти такого рішення.
У Польщі також заявили, що спрощені правила працевлаштування для українських медиків, запроваджені після початку повномасштабної війни, поступово завершуються. Чинні ліцензії діятимуть до осені 2029 року.