У Миколаївській області викрили схему фіктивного розмінування полів на суму 49 млн грн

22 Червня 2026, 12:55

У Миколаївській області правоохоронці викрили схему розкрадання 49,2 млн грн з бюджетних коштів, виділених на гуманітарне розмінування сільськогосподарських угідь.

Про це написав Офіс Генерального прокурора у Telegram.

За даними пресслужби, протягом 2024–2025 років група комерційних підприємств вигравала тендери на очищення полів від вибухонебезпечних предметів у Миколаївській, Херсонській та Чернігівській областях.

Після підписання контрактів із Центром гуманітарного розмінування підрядники мали приступити до очищення територій. Однак фактично сапери лише створювали видимість діяльності, перебуваючи неподалік від замінованих ділянок.

У документи вносилися неправдиві відомості про нібито успішно виконані роботи. Більше того, правоохоронці задокументували факти, коли учасники злочинної групи обговорювали інсценування виявлення нерозірваних боєприпасів для підтвердження своїх звітів.

У ОГП зазначили, що на підставі фіктивних документів на рахунки виконавців у Миколаївській області переказали 49,2 млн грн.

Наразі шістьом фігурантам, серед яких керівники підприємств, агрофірм та начальники груп саперів, оголошено про підозру у заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах.