Порт Чорноморськ вперше за багато років розпочав перевалку імпортної сталі

Порт Чорноморськ на Одещині вперше за більш як десять років розпочав перевалку імпортної сталі.
Про це повідомляє USM з посиланням на директора порту В’ячеслава Безрука.
Він пояснив, що порт вже обробив 20 тисяч тонн сталевої заготовки (схоже на одну суднову партію – ред.), та готується до прийняття нових суден з металом.
Географія імпорту в повідомленні не зазначається.
Видання пише, що сталева заготовка слугує сировиною для металургійних підприємств.
До повномасштабного вторгнення українські металургійні гіганти, серед яких відомі на весь світ Азовсталь, ММК ім.Іліча, Запоріжсталь та інші здебільшого орієнтувалися на повний цикл виробництва, розпочинаючи від видобування залізної руди та її агломерації до випуску готового сталевого прокату. Українські металурги в 2010-х роках були одними з ключових світових гравців на ринку чавуну та сталі. Далі спостерігався ріст попиту на внутрішньому ринку.
За даними профільного видання GMK Center, обсяг споживання сталі в Україні в 2023 році зріс у порівнянні з попереднім роком на 119,3% до 3,506 млн тон. Не виключено, що ріст попиту на метал на внутрішньому ринку пов’язаний саме с з військовим діями та потребами оборонних підприємств. Вже у 2023 році експорт за рахунок власного споживання почав падати до 2,98 млн т (-31,7%), а імпорт зростати – до 1,12 млн т (+79,9%). В цілому за 2023 рік українські металурги вийшли на ріст виробництва сталевого прокату на 0,4% (рік до року) – до 5,37 млн т. Втім, навіть за воєнний 2024 рік Україна досягла локального пуку експорту сталі (4,6 млн т), але це було здебільшого пов’язано з ростом імпорту сталевих напівфабрикатів як сировини. Вже в 2025 році аналітики прогнозують падіння експорту до 3,9 млн тон.