Україна передала до МКС докази депортації до РФ понад 1800 ув’язнених

21 Травня 2026, 11:24

До Міжнародного кримінального суду в Гаазі надіслали нові докази щодо незаконного вивезення понад 1800 українських ув’язнених із Херсонської та Миколаївської областей.

Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко у Facebook.

За його даними, у листопаді 2022 року російські окупанти насильно перевезли цих людей через анексований Крим до виправних установ на території РФ.

Генеральний прокурор зазначив, що зібрані матеріали свідчать про заздалегідь сплановану операцію, яка передбачала захоплення українських в’язниць і подальше утримання громадян України в країні-агресорі.

Кравченко стверджує, що в російських місцях позбавлення волі українці змушені будувати військові укріплення для ворога. Також на них чинять тиск з метою нав’язати громадянство РФ і продовжують незаконно утримувати під вартою після завершення призначених термінів покарання.

Основою інформаційно-доказового пакету, переданого до Гааги, стали свідчення понад 400 потерпілих та очевидців. До нього також увійшли детальний аналіз рішень російських судів, офіційні документи та відповіді держорганів РФ, які підтверджують перебування українців у конкретних колоніях.