На Одещині жінку засудили за незаконне вилучення ґрунту з річки Сарата

8 Червня 2026, 11:11

Саратський районний суд Одеської області визнав винною мешканку Білгород-Дністровського району, яка незаконно провела днопоглиблювальні роботи на річці Сарата та вилучила ґрунт із земель водного фонду.

Як випливає з матеріалів судового реєстру, на початку 2021 року жінка без необхідних дозволів виконала роботи з поглиблення дна річки в межах села Олександрівка. Унаслідок цього було незаконно вилучено 162,5 куб м ґрунту, що законодавство кваліфікує як особливо великий розмір.

Під час судового розгляду обвинувачена повністю визнала провину та розкаялася. Вона пояснила, що вирішила облаштувати ставок для власних господарських потреб через зсув ґрунту на городі та складний доступ до води. Для проведення робіт використовувався трактор.

Суд призначив жінці покарання у вигляді одного року пробаційного нагляду. Також протягом року їй заборонено займатися діяльністю, пов’язаною зі зняттям та перенесенням ґрунтового покриву земельних ділянок.