На Одещині чоловік отримав чотири роки за неправдиві повідомлення про замінування

26 Червня 2026, 13:44

Жителя Одещини засудили до чотирьох років за фейкові повідомлення про замінування.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

За даними слідства, у серпні та вересні 2025 року 31-річний чоловік тричі телефонував до поліції та повідомляв про нібито замінування магазину, салону краси та одного з управлінь поліції в Одеському районі. Під час дзвінків він стверджував, що до вибуху залишилися лічені хвилини, однак жодне з повідомлень не підтвердилося.

У прокуратурі зазначили, що третє неправдиве повідомлення обвинувачений зробив, перебуваючи під домашнім арештом за попередні епізоди. Крім того, ще у 2019 році його вже було засуджено за аналогічний злочин.

Апеляційний суд задовольнив скаргу прокуратури, скасував умовний вирок суду першої інстанції та призначив чоловікові покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

У прокуратурі наголосили, що неправдиві повідомлення про замінування в умовах воєнного стану відволікають правоохоронців, рятувальників та інші спеціальні служби від реагування на реальні загрози, створюючи додаткові ризики для безпеки громадян.