Херсонський краєзнавчий музей отримав міжнародний знак захисту “Блакитний щит”

Будівлі Херсонського обласного краєзнавчого музею, які раніше неодноразово зазнавали артилерійських та дронових атак з боку РФ, тепер позначені міжнародним символом захисту культурної спадщини “Блакитний щит”.
Про це повідомили співробітники установи на своїй сторінці у Facebook.
Відомо, що цей знак передбачений Гаазькою конвенцією 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Він офіційно підтверджує, що об’єкт перебуває під особливим захистом міжнародного права.
Представники музею зазначили, що Москва намагалася виправдати удари по історичній будівлі неправдивими заявами про наявність там військових об’єктів, хоча насправді в цьому місці зберігаються лише історія, пам’ять і культура регіону.
Працівники висловили надію, що поява “Блакитного щита” змусить супротивника припинити атаки, а також ще раз продемонструє світові характер цих нападів.
Варто нагадати, що цей знак є міжнародним орієнтиром для воюючих сторін, який вказує на заборону атак проти музеїв, архівів, бібліотек та пам’яток архітектури.