Гаряче харчування для 90 тис учнів: в Одесі обговорюють нове шкільне меню та готують кейтеринг

З 1 вересня в одеських школах безкоштовним гарячим харчуванням забезпечать не лише початкові класи, а й учнів середньої та старшої школи. Загалом проєкт охопить понад 90 тисяч дітей.
Про це написала прес-служба Одеської міськради.
Міський департамент освіти та науки вже веде підготовку, вирішуючи питання нестачі кадрів та коригування розкладу перерв.
У міськраді розповіли, що головною проблемою залишається застаріла матеріально-технічна база, оскільки в деяких закладах досі встановлено техніку 1970-х років, а частина харчоблоків простоювала з часів пандемії COVID-19 та початку повномасштабного вторгнення.
До нового навчального року кількість діючих кухонь планують збільшити з 58 до 71 із 110 наявних у місті. Повне оновлення вимагає великих витрат, тому Одеса залучає державні субвенції — наприклад, зараз триває капітальний ремонт харчоблоку в ліцеї № 86.
У тих школах, де запустити власні кухні поки що неможливо, харчування організовують через кейтеринг із доставкою готових страв, а для їх підігріву закуплять спеціальні марміти.
Повідомляється, що чиновники вже обговорюють разом із батьками нове меню, яке згідно із законом має бути здоровим і обов’язково містити каші та овочі.