Експосадовця ДСНС у Запоріжжі судитимуть за переплату на рятувальній техніці

15 Травня 2026, 12:31

У Запорізькій області судитимуть колишнього посадовця ДСНС, якого підозрюють у зловживаннях під час закупівлі аварійно-рятувальної техніки за бюджетні кошти.

Про це повідомляє ДБР.

За даними слідства, колишній начальник аварійно-рятувального загону обласного управління ДСНС організував закупівлю спеціалізованих автомобілів у заздалегідь визначеного підприємця. Правоохоронці стверджують, що документацію для тендеру підготували під конкретного постачальника, після чого посадовець підписав договори за завищеними цінами.

Йдеться про закупівлю двох аварійно-рятувальних машин САРМ-Л на базі Ford Ranger та Mitsubishi L200.

Слідчі заявляють, що на початку повномасштабного вторгнення держава переплатила за цю техніку майже 3 млн грн. Крім того, придбані автомобілі, за даними слідства, протягом тривалого часу майже не використовувалися за призначенням.

Колишньому посадовцю інкримінують зловживання службовим становищем.

У ДБР також нагадали, що фігурант уже є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні – щодо розкрадання службового пального та незаконного збагачення.