Україна та Росія провели обмін цивільними особами: скільки людей вдалося повернути

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що 27 червня в рамках гуманітарного співробітництва з російською стороною вдалося повернути сімох українських громадян, яких країна-агресор незаконно утримувала з 2022 року.
Про це він розповів у своєму Telegram.
За його даними, звільненими виявилися цивільні особи віком від 35 до 66 років, затримані під час окупації Маріуполя, Бучанського району Київської області, а також Харківської, Запорізької та Луганської областей. Серед них — один чоловік, викрадений із власного будинку через службу синів у ЗСУ, а також доброволець, затриманий у 2022 році в Маріуполі разом із медиком Тайрою.
Зазначається, що цей гуманітарний трек контролювали Лубінець та його російська колега Яна Лантратова.
У свою чергу окупанти заявили про повернення сімох своїх громадян, яких утримувала Україна. Губернатор Курської області Олександр Хінштейн запевнив, що до його регіону повернулися 5 мешканців прикордонної зони, захоплених у 2024 році.