Запоріжжя готують до можливих обмежень електропостачання влітку

У Запоріжжі попередили про можливі відключення світла влітку – за несприятливих умов обмеження електропостачання можуть тривати до кількох годин на добу.
Про це повідомив голова правління НЕК Укренерго Віталій Зайченко.
За його словами, ризик повернення графіків відключень у липні та серпні залежатиме від кількох факторів, зокрема тривалої спеки та можливих нових атак російських військ по об’єктах енергетичної інфраструктури.
Найскладнішим періодом для енергосистеми може стати друга половина липня та початок серпня. У цей час частина енергоблоків перебуватиме на планових ремонтах, тоді як споживання електроенергії традиційно зростає через активне використання кондиціонерів та іншої охолоджувальної техніки.
В “Укренерго” зазначають, що під час спекотної погоди навантаження на мережу може збільшитися приблизно на чверть. У разі додаткових пошкоджень енергетичних об’єктів можливе введення тимчасових обмежень, насамперед у години пікового споживання.
За попередніми оцінками, за температури до +30 градусів можливі короткочасні обмеження тривалістю до двох годин. Якщо ж стовпчики термометрів піднімуться до +35 градусів і вище, а енергосистема зазнає нових ударів, тривалість відключень може зрости.