Лубінець заявив про незаконне утримання людей у Миколаївському ТЦК

24 Червня 2026, 10:45

У Миколаївському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки виявили чоловіків, яких, за попередніми даними, могли утримувати без законних підстав. Після перевірки звільнили шістьох осіб.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, перевірку розпочали після звернення родичів чоловіка, який заявив про отримані під час мобілізаційних заходів травми. За інформацією омбудсмана, чоловікові могли зламати ребра, а його рідні майже 18 днів не знали, де він перебуває.

Під час візиту представників офісу омбудсмана до збірного пункту Миколаївського обласного ТЦК та СП були виявлені можливі порушення прав людини. Серед звільнених виявився чоловік зі зламаними ребрами, який доглядає за своєю 80-річною матір’ю та має право на відстрочку від мобілізації.

Також серед утримуваних перебував батько дитини з інвалідністю. За словами Лубінця, під час його затримання працівник поліції нібито застосував силу до сина чоловіка. Після цього стан дитини, яка хворіє на цукровий діабет, погіршився.

Крім того, звільнили ще чотирьох чоловіків. Двоє з них мають тяжкі захворювання, один хворіє на вірусний гепатит, ще один має проблеми зі здоров’ям, пов’язані з травмою коліна.

Омбудсман повідомив, що всім звільненим надали можливість оформити документи для отримання відстрочки або пройти додаткові медичні обстеження.

За інформацією, Миколаївська обласна прокуратура вже розпочала досудове розслідування за фактом можливого перевищення службових повноважень працівниками поліції. Також до Державного бюро розслідувань і прокуратури направили повідомлення щодо можливих фактів незаконного позбавлення волі, перевищення повноважень та залишення людей у небезпеці.