Суд ув’язнив ексдепутата Одеської облради за зловживання службовим становищем

12 Червня 2026, 15:02

Вищий антикорупційний суд визнав винуватими колишнього депутата Одеської обласної ради Миколу Дерев’янка та директора ТОВ “Укрмежбуд”  Володимира Герасимчука у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні.

Про це повідомила пресслужба ВАКС.

12 червня ВАКС визнав винуватими колишнього депутата Одеської обласної ради та директора будівельного підприємства у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні, вчинених у складі організованої групи, – йдеться у повідомленні суду.

Суд призначив ексдепутату покарання у вигляді 4,5 року позбавлення волі та заборони обіймати певні посади протягом трьох років. Директора підприємства засудили до чотирьох років ув’язнення із забороною обіймати аналогічні посади строком на 2,5 року.

Також суд задовольнив цивільний позов прокурора САП і постановив стягнути із засуджених солідарно понад 16,3 млн грн на користь Цебриківської селищної ради Одеської області.

За даними слідства, у 2018 році депутат організував укладання договорів на облаштування вуличного освітлення в обхід тендерних процедур із підконтрольним йому товариством. Надалі учасники схеми завищували вартість робіт та вносили неправдиві дані до актів виконаних робіт, що призвело до збитків державі на понад 16 млн грн.