Наживалися на блэкаутах: в Одесі судитимуть фігурантів у справі про розкрадання 20 млн грн на світлофорах

В Одесі направлено до суду обвинувальний акт стосовно шести учасників злочинної групи, причетних до привласнення бюджетних коштів, які виділялися на транспортну інфраструктуру в умовах воєнного стану. Загальний збиток територіальній громаді склав понад 20,7 млн грн.
Про це заявили представники Одеської обласної прокуратури.
За версією слідчих, схему у 2024 році організував директор комерційного підприємства, який контролював групу компаній. Він також залучив керівництво КУ “Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ” Одеської міської ради, адвоката та інших осіб.
Махінації здійснювалися під час закупівлі за завищеною вартістю 100 блоків безперебійного живлення та майже 50 акумуляторів для світлофорів. Техніка мала гарантувати роботу дорожніх об’єктів під час відключень електроенергії.
Переможцями тендерів стали фірми, підконтрольні фігурантам. Наразі статус обвинувачених отримали директор “СМЕП”, бенефіціар групи компаній, два керівники фірм-постачальників, адвокат та співробітник підприємства. Щодо ще одного співучасника, колишнього комунального посадовця, слідство триває.
Зловмисників звинувачують у заволодінні майном в особливо великих розмірах в умовах війни, скоєному організованою групою. Вони вже вийшли під заставу в розмірі від 2 млн до 3 млн грн кожен. За рішенням суду керівник “СМЕП” відсторонений від займаної посади.