В Одесі затримали організатора незаконного переправлення чоловіків за кордон

8 Червня 2026, 13:16

В Одесі правоохоронці викрили злочинну схему, за допомогою якої військовозобов’язаних чоловіків незаконно переправляли через державний кордон України.

Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області.

За даними слідства, 50-річний місцевий житель у змові з невстановленими особами організував нелегальний виїзд громадян до невизнаного Придністров’я. Вартість “послуги” становила 9 тис доларів США.

Правоохоронці встановили, що спочатку підозрюваний отримував завдаток у розмірі 2 тис доларів, після чого забезпечував логістику та перевезення “клієнта” з Одеси до прикордонного району Подільського району Одеської області. Далі чоловік мав самостійно перетнути кордон за заздалегідь наданими інструкціями.

Операція була припинена після того, як організатор повернувся до Одеси для отримання решти суми – 7 тис доларів США. Підозрюваного затримали в порядку ст. 208 КПК України. У нього вилучили готівку, мобільний телефон і автомобіль, який використовувався для перевезення.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 266 тис грн. Якщо провину буде доведено, йому загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.