На Запорізькій АЕС знову стався блекаут через удар безпілотника по Нікополю

3 Червня 2026, 11:20

У ніч на 3 червня на Запорізькій атомній електростанції тимчасово перервалося зовнішнє енергопостачання через відключення лінії електропередачі “Феросплавна-1”. Цей інцидент став 17-м блекаутом на найбільшій АЕС Європи.

Про це повідомила пресслужба НАЕК “Енергоатом” у Telegram-каналі.

Повне припинення подачі зовнішньої електроенергії на об’єкт було зафіксовано о 23:44. Відразу після цього автоматика перевела електропостачання всіх критично важливих систем безпеки АЕС на резервні дизельні генератори.

У компанії, посилаючись на звіти експертів МАГАТЕ, повідомили, що причиною знеструмлення став удар БПЛА по підстанції “Нікопольська” на протилежному від ЗАЕС березі Дніпра. В результаті пошкоджень підстанції відключилася єдина діюча лінія живлення, яка з’єднувала станцію з українською енергосистемою.

Керівництво “Енергоатома” наголосило, що регулярна втрата зовнішнього електропостачання атомного об’єкта створює потенційну загрозу ядерної та радіаційної катастрофи.