Прокуратура вимагає повернути до бюджету 220 тис грн

2 Червня 2026, 17:53

Баштанська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з товариства надміру сплачених бюджетних коштів за договором постачання природного газу закладам освіти Казанківської громади.

Про це повідомили у Миколаївській обласній прокуратурі

Під час перевірки було встановлено, що у 2020 році між підприємством-постачальником та відділом освіти, молоді та спорту Казанківської селищної ради уклали договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів.

Надалі сторони підписали чотири додаткові угоди, якими було змінено істотні умови договору в частині підвищення ціни за одиницю товару. За даними прокуратури, такі зміни були безпідставними та призвели до зайвого перерахування з місцевого бюджету понад 220 тис грн.

У прокуратурі зазначають, що відділ освіти мав право отримувати природний газ за ціною, визначеною основним договором. Водночас підвищення вартості палива, оформлене додатковими угодами, суперечило принципам ефективного та економного використання бюджетних коштів у сфері публічних закупівель.

Попри наявність підстав для захисту інтересів громади, ні відділ освіти, ні Казанківська селищна рада самостійно не вжили заходів для повернення коштів до бюджету. У зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.

Наразі Господарський суд Одеської області відкрив провадження у справі. Розгляд позову триває.