У Запоріжжі киянка намагалася по фальшивому заповіту привласнити житло померлого мешканця Бердянська

22 Травня 2026, 15:08

Правоохоронці викрили спробу незаконного заволодіння нерухомістю, розташованою в Запоріжжі та тимчасово окупованому Бердянську. Головною фігуранткою справи стала 38-річна мешканка Києва, яка намагалася привласнити чуже майно загальною вартістю 7 млн гривень.

Про це повідомили в Нацполіції Запорізької області.

За даними слідства, у лютому 2025 року після смерті власника відкрилася спадщина на низку житлових і комерційних об’єктів. Киянка вирішила заволодіти майном і звернулася до спільників, які виготовили фальшивий нотаріальний заповіт.

Згідно з підробленим документом, єдиною спадкоємицею нерухомості ставала малолітня дочка підозрюваної. Шахраї використовували для підробки реквізити та дані нотаріального бланка, який ще у 2021 році був використаний для оформлення іншої угоди.

Жінка прийшла з пакетом фіктивних документів до приватного нотаріуса в Запоріжжі для переоформлення прав власності. Однак юрист вчасно помітив ознаки махінації, заблокував проведення нотаріальних дій і повідомив про злочин до правоохоронних органів.

У Нацполіції зазначили, що українці оголосили про підозру в шахрайстві та підробці документів. Співробітники продовжують слідчі дії для встановлення та затримання всіх причетних до схеми.