ДБР викрило в Одеській області розкрадання 20 млн грн за держпрограмою підтримки тваринництва

Правоохоронці виявили корупційну схему в структурі Держпродспоживслужби Одеської області, в рамках якої фігуранти привласнили понад 20 млн грн бюджетних коштів, які виділялися на розвиток тваринництва.
Про це заявило Державне бюро розслідувань (ДБР).
За даними слідства, незаконну діяльність у 2025 році організувала виконуюча обов’язки начальника районної державної лікарні ветеринарної медицини, яка вносила до єдиного реєстру тварин неправдиві відомості про неіснуюче поголів’я худоби.
Посадова особа також залучила до схеми знайомого фермера, який шукав підставних осіб для оформлення фіктивних заявок на отримання державних виплат. За цим принципом група незаконно збагачувалася протягом двох років.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили тисячі невикористаних ідентифікаційних бирок для худоби, а також фіктивну документацію.
Наразі організаторці та її спільнику-фермеру оголошено про підозру у зловживанні службовим становищем та фальсифікації документів, а ще чотирьом співучасникам інкримінують шахрайство.
Фігурантам загрожує до 8 років ув’язнення, слідчі дії для виявлення інших учасників схеми тривають.