Суд засудив ексфінансиста бригади за привласнення майже 10 млн грн виплат військових

22 Травня 2026, 12:14

Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав винним колишнього керівника фінансово-економічної служби однієї з бригад, яка виконує бойові завдання на Запорізькому напрямку, у привласненні коштів військовослужбовців.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Слідство встановило, що упродовж 2023-2025 років посадовець змінював банківські реквізити військовослужбовців та переказував їхні грошові виплати на власні рахунки.

У такий спосіб він привласнив понад 9,7 мільйона гривень, – зазначили у ДБР.

Для реалізації схеми фігурант відкрив 14 банківських рахунків. Крім того, він продовжував нараховувати виплати військовим, які вже були звільнені зі служби, та також привласнював ці кошти. Нестачу грошей приховував у фінансовій звітності.

За даними слідства, отримані кошти чоловік програвав в азартні ігри.

У квітні 2025 року він самовільно залишив військову частину. Щоб уникнути викриття, відправив свій мобільний телефон за кордон, придбав інший автомобіль та постійно змінював орендовані квартири.

На початку 2026 року працівники ДБР затримали підозрюваного.

Суд визнав його винним за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за шахрайство в особливо великих розмірах, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, та дезертирство.

За сукупністю злочинів йому призначили покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок набуде законної сили після закінчення строку подання апеляції.

Процесуальне керівництво у справі здійснювала Запорізька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.